İTÜ-GİMDER Mezun Öğrenci Buluşması gerçekleşti!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

İTÜ-GİMDER Mezun Öğrenci Buluşması gerçekleşti!

İTÜ-GİMDER olarak 4 seneden beri sürdürmekte olduğumuz Mentör Projesi kapsamında öğrencilerimiz ve mezunlarımızı 23 Aralık 2018 tarihinde Khalkedon Fenerbahçe’de Pazar kahvaltısında buluşturduk. Toplam 74 kişinin katılımıyla gerçekleşen bu güzel etkinlikte, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde okumakta olan öğrenciler ile kendilerine mentorluk yapma konusunda gönüllü olan alanında uzman mezunlarımız bir araya geldiler.

İTÜ-GİMDER Mentör Projesi ile; sektörde çalışmakta olan İTÜ mezunları ile öğrencileri biraraya getirerek, kendilerinden destek almaları, bu yolla profesyonel yönelimlerine karar vermeleri, hayata hazırlanmaları ve böylelikle hem öğrenim hayatlarında hem de ileride çalışma hayatlarında başarılı olmalarına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda; 2018-2019 öğrenim yılı için 52 yeni öğrenciye mentör atamaları yapıldı ve şimdiye dek toplamda 295 öğrencinin kariyer ve gelişim hedeflerine erişmelerinde yollarını ışık tutulmaya çalışıldı. Mentör olarak ise toplamda 155 mezunumuz Derneğimizin bu önemli projesine bilgi, deneyim ve özverileriyle katkıda bulundular.

Öğrencilerimizle en önemli iletişim kanalımız ve Derneğimizin de kuruluş noktası olan İTÜ Gemi Mühendisliği Kulübü’ne her zamanki değerli takım arkadaşlıkları için ve,

Tüm katılımcılara ve mentörlerimize değerli katkıları için gönülden teşekkür ediyoruz.

Biz Birlikte Güçlüyüz!

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.