İTÜ-GİMDER 5 Yaşında!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

İTÜ-GİMDER 5 Yaşında!

1773’de kurulan Mühendishane-i Bahri Hümayun’un günümüze mirası olan İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin ailesinin birlikteliğini kuvvetlendirmeyi hedef alarak öğrencilerimiz, fakültemiz ve mezunlarımızla birlikte İTÜ-GİMDER® ailesi olarak 5. yılımızı kutluyoruz. 
Birlikte olmanın önemiyle kendini geliştiren, her etkinliğiyle kurumsal olduğu kadar manevi değerlerde de yükselen ve büyüyen İTÜ-GİMDER®, köklerinin dayandığı öğrencilik hayatından ve her türlü tecrübeyi yaşadıkları iş hayatından esinlenerek, yaptıklarını ve ileride yapacaklarını şekillendirmiştir. Ailemize yeni fikir ve heyecanlar katan gelecekteki dayanağımız öğrencileri desteklemek, mezunlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve Teknik Üniversite ile İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin saygınlığını arttırmak geçirilen 5 yılın ana amaçlarını oluşturmuştur.
Öğrencilerin hayata hazırlanmalarını sağlayan Mentör – Öğrenci Dayanışma Projesi, sıcak aile ortamının her kareye yansıdığı ve mezunlarımızın anılarını canlandıran Geleneksel Mezunlar Günü, öğrencilerimizin geleceğine ve seçecekleri kariyer yönünü belirlemelerinde ışık tutan Kariyer Günleri ve son olarak gemi elemanları ve orta kesit gibi fakültede teorik bilgiyi görsel ve pratiğe dönüştürmeye odaklı öğrencilerin öğrenim hayatına değer katan bağışlar hafızalara kazınan güzel faaliyetlere örnek olarak verilmektedir.
Faaliyette olduğu kısa süre içerisinde değer yaratmayı bilen İTÜ-GİMDER® ailesi olarak , İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunları’nın ismini, vizyonu doğrultusunda yeni alanlara taşımaya devam edeceğiz.

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.