İTÜ-GİMDER’den İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne Destek!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

İTÜ-GİMDER’den İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne Destek!

İTÜ-GİMDER’den İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne Destek
Faaliyetleri ile İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi mezunlarının kendi aralarındaki iletişimlerini geliştirerek, mezunlar arasındaki bağları daha da güçlendirmeyi ve bu dayanışmanın gücünden öğrenciler, fakülte, mezunlar ve büyük ölçekte de gemi inşa mesleği için fayda üretmeyi amaçlayan İTÜ-GİMDER®, bu kez de öğrencilerin öğrenim hayatlarına katkı sağlıyor. Derneğimiz; öğrencilerin, belki de staj olanakları da dahil, tanımada eksiklik yaşayabileceği çeşitli gemi ekipmanlarını temin ederek Fakülte’ye sunma yoluyla öğrencilerin aktif öğrenmelerini olanaklı kılmayı hedefliyor.
Çeşitli gemi ekipmanı tedarikçileri ile yapılan çalışma sonucunda; çapa ırgatından, zincire, çeşitli tipte pompadan, valfe değişik gemi ekipmanları elde edilerek, modelleştirme ve stand hazırlanması işlemlerinin ardından bu ekipmanlar, Fakülte koridorlarında sergiye sunulmuş bulunuyor. Kıymetli hocalarımız tarafından derslerde görsel olarak da kullanılabilen bu ekipmanlar ile öğrencilerin henüz Fakülte’den çıkmadan teorik bilgileriyle gemi inşa pratiğini bir araya getirmeleri olanaklı hale geliyor.
İTÜ-GİMDER®’in İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne sağlamış olduğu bu desteğe ekipman bağışlarıyla imkan veren değerli;
• Evren Zincir İmalat Makina San. Ve Tic. A.Ş.,
• Gürdesan Gemi Makina San. Tic. A.Ş.,
• Soy Teknik Endüstriyel Malzemeleri San. Tic. A.Ş.,
• Standart Pompa ve Makina San. Tic. A.Ş. ve
• Yıldız Pompa İmalat Makina San. Ve Tic. A.Ş’ye
şükranlarımızı sunuyor, yakın bir gelecekte tamamlayıp yine Fakülte’mize arz edecek olacağımız bir diğer projenin de heyecanı ile, Sektör ile birlikte Fakülte’mize destek verip, öğrencilerin öğrenim hayatına dokunabilmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.Biz Birlikte Güçlüyüz.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.