İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi 2016-2017 Mezuniyet Töreni Yapıldı!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi 2016-2017 Mezuniyet Töreni Yapıldı!

mezuniyet gidb

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi 2016-2017 Mezuniyet Töreni 7 Temmuz Cuma günü İTÜ Maslak Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin’in açılış konuşmasıyla devam etti. Törende mezunlarımızın değerli ailelerinin yanı sıra başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka olmak üzere çok sayıda bakanlık temsilcisi, İTÜ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ve sektörün önde gelen kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de yer aldı. İTÜ GİMDER®’in de protokolde yer aldığı törende derneğimiz adına Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Çoban tarafından fakültemizin her iki bölümünün ilk üç başarılı öğrencisine plaket ve birer ufak anı takdim edildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi; tarihten günümüze “Denizci Millet, Denizci Ülke” hedefine ulaşmak amacıyla 1773 Mühendishane-i Bahri-i Hümayun’dan Makina Fakültesi Gemi Şubesi’ne oradan da Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne uzanan bir seyir izlemiş ve 255’i yüksek mühendis olmak üzere 3000’e yakın mühendis bireyi ve bilgi birikimini ülkemize kazandırmıştır. Üniversitemiz bu yolla sektörümüzün geleceğine şekil verme yolculuğuna devam etmektedir.

Bizler de İTÜ GİMDER® olarak yeni mezun olan genç meslektaşlarımızın ve ailelerinin yanında yer almaktan ve onların sektörümüze adım atışını izlemekten dolayı büyük sevinç duymaktayız.

Tüm arkadaşlarımızı tebrik eder, desteklerimizin; tüm İTÜ Gemi İnşaat mezunlarımıza olduğu gibi, her daim yanlarında olduğunu bilmelerini isteriz.  Mezun ailemize hoş geldiniz.

Biz Birlikte Güçlüyüz.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.