7. Geleneksel Mezunlar Günü’ne günler kala geçtiğimiz mezunlar gününü haber ve fotoğraflarıyla tekrar hatırlayalım!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

7. Geleneksel Mezunlar Günü’ne günler kala geçtiğimiz mezunlar gününü haber ve fotoğraflarıyla tekrar hatırlayalım!

6 Mayıs 2018 Pazar günü İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa kampüsünde İTÜ Mezunları Derneği organizasyonu ile gerçekleşen İTÜ Arı Günü’nde, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin mezunlar derneği İTÜ-GİMDER®’in de 6. Geleneksel Mezunlar Günü Fakülte binasında gerçekleştirildi. Arı Günü’yle başlayan etkinlikler tüm kampüste devam ederken, gemi inşaatı ve deniz bilimleri fakültesinde öğleden sonra başlayan Mezunlar Günü, İTÜ Mezunları Derneği’nin hazırlamış olduğu tanıtım videosuyla başladı. Fakülte Dekanı Prof. Ahmet ERGİN’in açılış konuşmasını yapmasının ardından, Dernek Başkanı Haluk ÇOBAN’ın konuşmasına geçildi. Bu konuşmda derneğin o güne kadar gerçekleştirdiklerinden bahsedelirken derneğin gelecek çalışmalarına dair açıklamalarda bulunuldu. Ardından kürsüyü Gemi Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Bülent ALNIAÇIK devralarak, gemi inşaatı sektörünün günümüzdeki yerinden bahsetti. Bu seneki Nostalji Dersi’ni ise Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın EKEN verdi. Ord. Prof. Ata Nutku’nun çalışmalarını içeren Nostalji Dersi’nin ardından, kendisine duyulan minneti temsilen Aydın EKEN’e Fakülte Dekanı Prof. Ahmet ERGİN tarafından plaketi takdim edildi.
Ardından Geleneksel İTÜ-GİMDER® Onur Ödülleri takdimine geçildi. Ulaşılabilinen yaşça en büyük mezun Onur Ödülü; Makina ve Gemi İnşaat ilk ve tek kadın mühendisi Yüksek Mühendis Önay ORTAÇ KUZUCAN’a, yaşça en büyük mezun olup mezuniyet yılına göre takdim sırası gelen İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi hocası Onur Ödülü; Tuğamiral Aydın EKEN’e ve son olarak gemi inşaat ve denizcilik sektöründe en çok emeği geçmiş olan kişi Onur Ödülü; Sn. Ali ESER’e takdim edildi. Ödüller sırasıyla Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cem MELİKOĞLU, Lloyd’s Register Türkiye Müdürü Sn. Engin YAZCIOĞLU ve GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ercan ÖZOKUTUCU tarafından iletildi.
Konferans salonunda gerçekleşen törenin ardından Fakülte orta bahçesinde geleneksel aile fotoğrafı çekildi. Ardından canlı müzik ve tüm katılımcıların güzel sohbetleri eşliğinde öğle yemeğine geçildi.
İTÜ-GİMDER® sektörümüzün değerli mensupları olan tüm İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi mezunlarını, öğrencilerini, gemi inşa sektöründe söz sahibi olmuş tüm misafirleri, çalışmakta olan ve emekli öğretim üyelerini, aileleri ile birlikte bu etkinlikte ağırlamış olmaktan mutluluk duymaktadır.

Fotoğraf albümü için aşağıdaki linke tıklayın?
https://www.facebook.com/1404070393208433/posts/2378361275779335?s=100000110324537&v=i&sfns=mo

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.