Sadun Boro’yu Anmak

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

Sadun Boro’yu Anmak

İTÜ-GİMDER®’in paydaşlarından olduğu KÜDENFOR, Sadun Boro’nun doğum gününde Sadun Boro’yu anmak ve amatör denizciliğe katkı sağlayacak temel alanlarda tespitlerde bulunmak için Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşen ve 130 kişinin katıldığı çalıştayda yerini aldı. Amatör denizci ehliyeti eğitimi, denizlerdeki çevrecilik sorunları ve amatör denizciliğin 21. Yüzyıl vizyonu değerlendirildi. Bayrak ve bağlama kütüğü sorunları yönetmelikler üzerinden tartışılırken, çevrecilik ve mavi kart uygulamaları çevre yüksek mühendislerinin konuşmalarında ve soru cevap kısmında da tartışıldı.

Çalıştayda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan katılan temsilcilerle tüm sorun alanlarının kamu temsilcileriyle derinlemesine ve karşılıklı tartışılmasına olanak sağlandı. Geleceğe yönelik kısa, orta ve uzun vadede alınması gereken pratik, uygulanabilir, denetlenebilir, basit, etkin ve ekonomik çözüm önerileri geliştirildi.

Geleceğimiz olan fakültemiz öğrencilerinden temsilcilerinde İTÜ-GİMDER® tarafından ilk defa davet edilmiş olmasının öneminin yanında; öğrencilerimizin çalıştaya katkıları da gurur kaynağı oluşturmuştur.

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.