İTÜ-GİMDER® 4 Yaşında!

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği

İTÜ-GİMDER® 4 Yaşında!

itu gimder 4 yasinda kurulus yildonumu dogumgunu

1773’de kurulan Mühendishane-i Bahri Hümayun’un günümüze mirası olan İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin ailesinin birlikteliğini kuvvetlendirmeyi hedef alan İTÜ-GİMDER®; mezunların arasındaki bağları güçlendirme, bu güç ile öğrencilerin geleceğine ışık tutma ve aynı

zamanda fakülte, mezunlar, öğrenciler ve gemi mühendisliği mesleğine, vizyonu doğrultusunda faydalar sağlamayı konu alan faaliyetleri ile 4. yılını doldurmuş bulunmaktadır.

Kökleri, 2001 yılında kurulan İTÜ Gemi Mühendisliği Kulübü’ne dayanan İTÜ-GİMDER®; tüm birikim ve kültürünü, öğrenci hayatı ile iş hayatının harmanlanmasından almakta ve gerçekleştirdiği tüm etkinliklerde İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin adının gururla taşınıp aktarılması, Fakültemiz öğrenci veya mezunlarının iletişimlerinin güçlendirilmesi ve saygınlıklarının arttırması düşüncesini benimsemektedir.

İTÜ-GİMDER®, faaliyette olduğu bu kısa süre içerisinde, gelecek nesillere miras olarak; Geleneksel Mezunlar Günü, Mentör – Öğrenci Dayanışması, İTÜ’lü Derneklerle İşbirliği, öğrencilerin ufkunu açacak gemi elemanları tedarikleri ve çeşitli mezun ve öğrenci buluşmaları gibi birçok anlamlı etkinliğe imza atmış olmakta ve kattığı faydadan ötürü aldığı olumlu dönüşlerle daha nicelerini yapmak üzere hayatına övünçle devam etmektedir.

Dernek faaliyetlerinde yanımızda yer alan tüm mezun ve öğrencilerimize, kattıkları değer için teşekkürlerimizi sunuyoruz????⚓

Biz Birlikte Güçlüyüz!??

Saygı ve Sevgiyle,

Tags: , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.